Блокада паравертебральна
930 грн
Що таке паравертебральний простір?
Спинний мозок людини отримує та відсилає від себе безліч сигналів одночасно за допомогою густої мережі нервових закінчень, що від нього відходять. Сам спинний мозок знаходиться в спинномозковому каналі хребта, а нерви що від нього відходять через отвори хребців виходять назовні та прямують до найрізноманітніших частин тіла людини.
Паравертебральний простір - це невелика ділянка збрку від обох сторін хребта, де збираються нервові закінчення перед виходом/входом у канал спинного мозку. Розрізняють грудний та поперековий паравертебральний простір.
Що таке паравертебральна блокада?
Паравертебральна блокада - це анестезіологічна процедура, що полягає у введенні місцевого анестетика (іноді в комбінації з іншими препаратами) в паравертебральний простір для знечулення ділянки, що іннервується нервами даного рівня.
Покази та протипокази до застосування паравертебральної блокади
Показами до проведення паравертебральної блокади є різноманітні хірургічні втручання, для яких необхідно знеболити конкретну частину тіла. Наприклад:
- Операції з відкриттям грудної клітки
- Операції на грижі
- Апендектомія
- Лапароскопічні процедури на черевній/тазовій порожнинах
Протипоказами до блокади є:
- Алергічна реакція на один чи кілька препаратів, що застосовуються під час блокади
- Пухлинні процеси паравертебрального простору
- Інфекція в ділянці проведення блоку
- Цукровий діабет, особливо погано контрольований
- Вагітність
Хід проведення блокади
Паравертебральна блокада вимагає ідеальних знань в анатомії нервової системи, а саме ділянок інервації кожного рівня спинного мозку, а також відточених практичних навичок, якими добре володіють лікарі лікарні ЕКСПЕРТ.
Блокада покроково:
- Постановка периферичного венозного катетера (у верхню кінцівку)
- Пацієнт приймає положення лежачи/сидячи
- Місце введення голки для блокади протирають розчином антисептика та вводять підшкірно розчин анестетика
- Спеціальною голкою у паравертебральний простів вводять розчин анестетика для блокади нервів, що там проходять
Ефекти правильної паравертебральної блокади
Зменшення болю, набряку, почервоніння, а також менше потовиділення під час та після оперативного втручання. Одразу після процедури Ви можете відчути тепло та важкість, помутніння в очах, набряк слизової носа, біль в ділянці введення ін’єкції, це є нормальні реакції.
Після проведення процедури
Час перебування в лікарні залежить від оперативного втручання, що виконувалось. Якщо воно було малоінвазивним, або ж виконували лише блокаду, то пацієнт йде додому через кілька годин. Якщо ж оніміння кінцівки не проходить, або проходить повільно, то варто залишитись у лікарні на ніч.
Вдома можна повертатись до нормальної активності, в тому числі фізичної. Обов’язково необхідно призначити дату наступної консультації зі своїм лікуючим лікарем. Якщо Вас щось турбує, то треба обов’язково звертатись до лікарні ЕКСПЕРТ позачергово.
ЕКСПЕРТ - універсальна сімейна лікарня
Діагностика, лікування захворювань з усіх напрямків сучасної медицини
Невідкладна медична допомога
Оперативні втручання будь-якої складності
Сертифікат ISO. Міжнародний сертифікат якості
Ми відчинені 24 години на добу, 7 днів на тиждень