Венозна недостатність: причини, симптоми, діагностика, лікування

Венозна недостатність: причини, симптоми, лікування

Що таке венозна недостатність?

Венозна недостатність — це стан, при якому вени не здатні ефективно повертати кров від нижніх кінцівок до серця. Це може призвести до застою крові у венах, що викликає різні симптоми та ускладнення.

Які причини венозної недостатньості?

Венозна недостатність часто виникає через пошкодження або ослаблення венозних клапанів, які запобігають зворотному току крові. Венозну недостатність, як правило, спичиняють:

• Варикозне розширення вен;
  • Тромбозо глибоких вен;
  • Спадкові фактори;
  • Травми або операції на ногах;
  • Вагітність;
  • Надмірна вага або ожиріння.

Які симптоми венозної недостатньості?

• Набряклість ніг.
  • Відчуття тяжкості або втоми в ногах.
  • Біль або дискомфорт, особливо після тривалого стояння чи сидіння.
  • Судоми в ногах, особливо вночі.
  • Зміни шкіри на ногах, такі як потемніння або потоншання.
  • Утворення трофічних виразок.

Діагностика венозної недостатньості у Львові.

Для діагностики венозної недостатності застосовуються такі методи, як ультразвукова доплерографія, яка дозволяє оцінити кровообіг у венах і виявити наявність тромбів або варикозу.

Лікування венозної недостатньості у Львові.

Лікування венозної недостатності може включати:

• Консервативне лікування: носіння компресійного трикотажу, зміна способу життя, підвищення фізичної активності.
  • Медикаментозне лікування: застосування препаратів, які зміцнюють стінки вен і покращують кровообіг.
  • Склеротерапія: ін'єкції спеціальних препаратів, які викликають склеювання і зникнення уражених вен.
  • Хірургічне лікування: видалення або перев'язування уражених вен, лазерна та радіочастотна абляція.

Профілактика венозної недостатності.

• Регулярна фізична активність.
  • Контроль ваги.
  • Уникання тривалого стояння або сидіння.
  • Носіння компресійного трикотажу при необхідності.

Це захворювання потребує своєчасної діагностики та лікування, щоб запобігти серйозним ускладненням, таким як трофічні виразки або тромбофлебіт. При появі перших симптомів венозної недостатності важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до звернутися до фахівців клініки «Експерт», де працюють найкращі спеціалісти з судинної хірургії та флебології.

У клініці «Експерт» ви отримаєте висококваліфіковану допомогу та якісне лікування. Ціни на послуги в клініці Експерт чудово відповідають співвідношенню ціни та якості, що робить її відмінним вибором для пацієнтів, які шукають надійне та доступне лікування.