Тромбоз глибоких вен: причини, симптоми, лікування

Що таке тромбоз глибоких вен?

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) — це захворювання, при якому утворюються тромби (згустки крові) в глибоких венах, зазвичай у ногах. Це небезпечний стан, оскільки тромб може відірватися та потрапити до легеневої артерії, спричиняючи потенційно смертельну легеневу емболію.

Які причини тромбозу глибоких вен?

Тромбоз глибоких вен може виникати з різних причин, включаючи тривалий нерухомий стан, травми, хірургічні втручання, гормональні зміни, спадкову схильність до підвищеної згортання крові, ожиріння, вагітність, та використання гормональних контрацептивів.

Які симптоми тромбозу глибоких вен?

Симптоми можуть включати:

• Набряк однієї або обох ніг.
  • Біль, що часто починається в литках і може поширюватися вгору.
  • Почервоніння або синюшність шкіри в ураженій ділянці.
  • Відчуття тяжкості або розпирання в ногах.
  • Підвищена температура ураженої кінцівки.

Проте в деяких випадках ТГВ може протікати безсимптомно, що підвищує ризик ускладнень.

Діагностика тромбозу глибоких вен у Львові.

Для діагностики тромбозу глибоких вен використовують різні методи, зокрема ультразвукове дослідження, яке дозволяє візуалізувати тромби в венах, а також лабораторні тести на визначення рівня D-димеру. В особливо складних випадках можуть застосовувати ангіографію.

Лікування тромбозу глибоких вен у Львові.

Лікування ТГВ спрямоване на запобігання росту тромбу, його міграції до легеневої артерії, а також на зниження ризику рецидиву. Основними методами лікування є:

• Антикоагулянтна терапія (розрідження крові), що запобігає утворенню нових тромбів і росту існуючих.
  • Тромболітична терапія, яка розчиняє тромби.
  • Компресійна терапія для зменшення набряків та покращення кровообігу.
  • Хірургічне втручання в особливо важких випадках.

Профілактика тромбозу глибоких вен.

До профілактичних заходів належать:

• Регулярна фізична активність.
  • Підтримка нормальної ваги.
  • Зменшення часу нерухомого перебування, наприклад, під час тривалих подорожей.
  • Використання компресійних панчіх, особливо після операцій або тривалого постільного режиму.

Лікарня "Експерт" у Львові: довірте своє здоров'я професіоналам.

Якщо ви помітили будь-які симптоми тромбозу глибоких вен, важливо негайно звернутися до фахівців лікарні "Експерт" у Львові. Самолікування може бути небезпечним і призвести до серйозних ускладнень. У нашій лікарні працюють найкращі спеціалісти з судинної хірургії та флебології, які забезпечать точну діагностику та ефективне лікування.

Ми також пропонуємо широкий спектр профілактичних заходів та консультацій для запобігання розвитку тромбозу. Ціни на лікування у лікарні "Експерт" чудово відповідають співвідношенню ціна/якість, що дозволяє нашим пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу за доступною ціною. Довірте своє здоров'я професіоналам, які піклуються про кожного пацієнта!