Посттромбофлебітичний синдром: симптоми, діагностика, лікування

Що таке посттромбофлебітичний синдром?

Опис захворювання.

Посттромбофлебітичний синдром (ПТФС) — це хронічний стан, який розвивається після перенесеного тромбозу глибоких вен. Захворювання характеризується порушенням відтоку крові в уражених венах, що призводить до набряків, болю, виразок на шкірі та інших ускладнень. Посттромбофлебітичний синдром може значно погіршити якість життя, викликаючи хронічний біль і обмеження рухової активності.

Які причини виникнення посттромбофлебітичного синдрому?

Основною причиною ПТФС є перенесений тромбоз глибоких вен. У процесі тромбозу відбувається закупорка вен, що перешкоджає нормальному відтоку крові. Це призводить до пошкодження венозних клапанів, що в результаті спричиняє зворотний потік крові і підвищення тиску у венах.

Які симптоми посттромбофлебітичного синдрому?

Основні симптоми ПТФС включають:

• Хронічний набряк ноги, особливо в кінці дня або після тривалого стояння.
  • Біль і важкість у нозі.
  • Відчуття свербіння або печіння.
  • Виразки на шкірі в області щиколотки.
  • Зміни кольору шкіри, поява пігментації.

Діагностика посттромбофлебітичного синдрому у Львові.

Діагностика ПТФС вимагає комплексного підходу, що включає:

• Доплерографія судин у Львові для оцінки кровотоку в венах.
  • МРТ або КТ-флебографія у Львові для детального дослідження структури вен і визначення наявності зворотного кровотоку.
  • Клінічний огляд флебологом або судинним хірургом.

У клініці "Експерт" у Львові працюють кращі спеціалісти з судинної хірургії та флебології, які застосовують найсучасніші методи діагностики та лікування ПТФС.

Лікування посттромбофлебітичного синдрому у Львові.

Лікування ПТФС може включати консервативні та хірургічні методи:

• Компресійна терапія — використання спеціальних компресійних панчіх для покращення відтоку крові.
  • Медикаментозне лікування — прийом препаратів, що покращують венозний тонус і зменшують набряки.
  • Фізіотерапія — спеціальні вправи для покращення кровообігу.
  • Хірургічне лікування — у випадках важкого ПТФС може бути рекомендована хірургія для відновлення нормального кровотоку у венах.

У клініці "Експерт" пацієнтам надається можливість отримати індивідуально підібране лікування на найвищому рівні, що забезпечує ефективність та довготривалий результат. Важливо також підкреслити, що ціни на лікування в клініці "Експерт" чудово відповідають співвідношенню ціна/якість.

Профілактика посттромбофлебітичного синдрому.

Основними заходами профілактики ПТФС є:

• Регулярне носіння компресійних панчіх після перенесеного тромбозу.
  • Активний спосіб життя для запобігання застою крові в ногах.
  • Своєчасне звернення до лікаря при появі будь-яких симптомів, що можуть свідчити про тромбоз вен.

Якщо у вас з'явилися симптоми, що можуть свідчити про посттромбофлебітичний синдром, важливо не займатися самолікуванням. Це серйозне захворювання, яке потребує професійного підходу, і лише кваліфіковані спеціалісти зможуть правильно діагностувати та призначити ефективне лікування. У клініці "Експерт" у Львові працюють досвідчені судинні хірурги та флебологи, які використовують сучасні методи діагностики та терапії. Завдяки індивідуальному підходу і доступним цінам, клініка "Експерт" пропонує оптимальне співвідношення якості лікування та вартості. Ваше здоров'я – у надійних руках.